Inter më shumë vështirësi mposhtë Leverkusen-in dhe kualifikohet në gjysmëfinale

22:54 | 10 Gusht 2020

Inter-i është kualifikuar në gjysmëfinale të Evropa Ligës me fitoren ndaj Bayer Leverkusen.

Skuadra e drejtuar nga Antonio Conte fitoi me rezultat të ngushtë 2 – 1, shkruan portali arbresh.info.

Ishte Barella që ndryshoi shifrat në minutën e 15-të pasi iu kthye topi dhe me një goditje të bukur dërgoi topin në rrjetë.

Pas gjashtë minutave Lukaku dyfishoi shifrat duke shënuar gol mjaftë të bukur.

Ndërsa, pas tre minutave ishte ylli i mysafirëve Kai Havertz që pas asistimit të Volland u gjend para portierit dhe lehtësisht ngushtoi rezultatin.

Gjatë pjesës së dytë të dy skuadrat provuan të gjejnë rrugën drejt golit, por assesi nuk ia dolën.

Inter-i në gjysmëfinale do takohet me fituesin e ndeshjes Shakhtar Donetsk – Basel./arbresh.info.